KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13374115
nr 1337 4115
Louis Bastin
(1912-1979), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 8/40, interiör, Motivet. Ca 30x38 cm
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 13 juli 2020
kl 19:26:37
12/7 23:52:54
100 kr
13/7 14:17:13
Louis Bastin
Läs mer om Louis Bastin